Djeca BiH i MRD za djecu u pokretu

Učenici prvog i drugog razreda su u protekle dvije sedmice bili uključeni u kampanju Muzeja Ratnog Djetinjstva pod nazivom: Djeca BiH i MRD za djecu u pokretu. Učenici su od običnih kutija i sa sitnicama koje su sami osmislili ili kupili, napravili predivno ukrašene paketiće prijateljstva za djecu koja trenutno borave u prihvatnom centru u Ušivku. Svaki paketić je bio ispunjen poklonima za koje su učenici smatrali da će najviše obradovati djecu koja žive daleko od svojih domova i porodica. Ono što je svaki paketić prijateljstva učinilo zaista posebnim jesu kratka pisma u kojima su učenici djeci poželjeli sretne praznike i ispisali riječi podrške i motivacije. Učešćem u ovoj akciji, učenicu su imali priliku obradovati djecu u prihvatnom centru, ali i učiti o različitim sudbinama koje pogađaju djecu u određenim dijelovima svijeta kao i o važnosti suosjećanja i pomaganja.