Aktivnosti u okviru CRS projekta - Identitet za pomirenje

Aktivnosti u okviru CRS projekta - Identitet za pomirenje - 18.12.2020. godine u okviru projekta”Mirovno obrazovanje” završena je posljednja aktivnost u ovom polugodištu. Sa učenicima naše škole, profesorica Selvira Mašnić ovaj put je razgovarala o identitetu i koliko je važno da budemo svjesni činjenice da se identitet svakog pojedinca sastoji od mnogo različitih pripadnosti, veza i osobina. Učenicima je objašnjeno da svaka osoba ima spektar identiteta i da se oni kroz život nadograđuju. U plenumskom dijelu učenici su iznosili na osnovu ponuđenih odrednica (demografskih,uloga kojih imaju, apstraktnih identifikacija - nacionalnost, um – interesovanja, materijalnih reference) svoje mišljenje šta je to važno u njihovom identitetu. Kroz ovu radionicu učenici su se animirali dai da razmisle koji lični identiteti su im najvažniji, te da druge osobe ne trebaju gledati samo kroz jedno pripadanje. Učenici su imali priliku pogledati i video sadržaje koje potiču na razmišljanje o ovoj temi.